Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Mamy już swoje typy bukmacherskie, ale nie bardzo wiemy co dalej zrobić? Gdzie wykorzystać wiedzę i spróbować zarobić pieniądze? W Polsce legalni bukmacherzy prowadzą działalność stacjonarną oraz internetową i na obie należy posiadać koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Gra tylko u legalnych bukmacherów pozwoli uniknąć nieprzyjemności, a mogą one być wielorakie np. strona nielegalnego bukmachera, u którego typer nieopatrznie postawił kupon, może zostać zamknięta i gracz może mieć problem z odzyskaniem depozytu lub może narazić się na karę w postaci grzywny lub przepadku wygranej. Ryzykować nie należy, a wykaz legalnych bukmacherów w Polsce, znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów.

 

Lista legalnych bukmacherów w Polsce

legalni bukmacherzy

Typy bukmacherskie można spróbować spieniężyć u kilku bukmacherów, którzy działają stacjonarnie, to m.in. STS, Fortuna, Totolotek, Forbet, Etoto, LVBet czy Milenium. Plusem gry stacjonarnej jest to, że gracze nie muszą się rejestrować u bukmachera i przy tym podawać swoich danych osobowych, a w lokalach bukmacherskich można obstawiać mecze za gotówkę.

 

Wspomnieni bukmacherzy prowadzą również działalność internetową. Oprócz nich na polskim legalnym rynku online funkcjonują takie firmy bukmacherskie jak np. Betclic, PZBuk, Betfan czy Totalbet. Zyski z typowania online są spore. Typer może śledzić kursy u wielu bukmacherów i postawić pieniądze u tego jednego, gdzie kursy są zdecydowanie najlepsze. Oczywiście wymaga to wcześniej pracy przy zakładaniu kont u poszczególnych bukmacherów, ale nie są to procesy czasochłonne. Szczególnie, że wielu bukmacherów umożliwia zakładanie kont tymczasowych i przy tej procedurze gracze nie muszą podawać wszystkich danych osobowych, które są wymagane przy stałych kontach. Jednak gdy chcemy wypłacić środki z konta tymczasowego musimy pamiętać, że nie będzie to możliwe. Dopiero podanie pełnych informacji o sobie umożliwi wypłatę pieniędzy z wygranej na konto w banku.

 

Typy bukmacherskie - zakłady singlowe

Mając swoje typy bukmacherskie należy zastanowić się jaki zakład bukmacherski najbardziej opłaca się postawić. Zdecydowanie najwyżej stoją akcje zakładów singlowych (pojedynczych). Sprawa jest dość prosta, bo typer zawierając zakład pojedynczy z największym prawdopodobieństwem odbierze wygraną. Oczywiście, gdy zarówno stawka jak i kurs (im wyższy tym prawdopodobieństwo niższe) nie są za wysokie to i wygrane nie sprawią, że następną kolację zjemy na rajskiej wyspie. Jednak systematyczność i stawianie kuponów singlowych po dokładnej analizie może przynieść całkiem ciekawy dochód.

 

Typy bukmacherskie – zakłady akumulowane

Zakłady akumulowane (wielokrotne) bardzo często są zmorą szczególnie mniej doświadczonych typerów, którzy łączą kilka pewnych (ich zdaniem) typów bukmacherskich i obstawiają wszystkie na jednym kuponie. To dość spory błąd, bo prawdopodobieństwo wygranej maleje radykalnie z każdym dodanym meczem do kuponu. Co prawda dobrze przeanalizowane typy bukmacherskie nie wykluczają zagrania na jednym kuponie dwóch czy trzech spotkań, ale takie typowanie powinno być ograniczone do minimum. W zakładach akumulowanych na pewno kuszą ewentualne wygrane, bo przecież każdy kolejny kurs zwiększa wygraną w dość dużym stopniu i zdecydowanie pobudza to wyobraźnie. Jednak bukmacherzy właśnie na takim myśleniu graczy zyskują najbardziej. Co więcej doświadczeni typerzy obstawiają zaledwie kilka zakładów bukmacherskich w tygodniu i siłą rzeczy nie ma przy takiej strategii miejsca na obstawianie „tasiemek”. A od kogo się uczyć jeśli nie od najlepszych?

 

Typy bukmacherskie – zakłady systemowe?

Podobnie działają zakłady systemowe, które tylko teoretycznie są bardziej przyjazne dla typujących. Szczególnie jak mało doświadczony gracz usłyszy, że może popełnić jeden lub nawet więcej błędów na swoim kuponie. Jednak faktycznie zakłady systemowe (pojedyncze lub blokowe) to kombinacje wielu zakładów wielokrotnych. Do tego należy obstawić każdy system osobno, a to sprawia, że stawka całego kuponu znacznie rośnie. Natomiast w przypadku trafienia wszystkich zakładów w systemie, wygrana będzie znacznie mniejsza, niż jakby gracz skusił się jednak na kupon akumulowany.